Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Yeni Kişisel Asistan Facebook M

Genel

25 Temmuz 2018 Çarşamba 02:15:51

Son Güncelleme: 25/07/2018 02:22:31

Yeni Kişisel Asistan Facebook M

Facebook’un yepyeni uygulaması Facebook M David Marcus tarafından tanıtıldı. Kişisel asistan olarak sunulan uygulama tam bir iş bitirici olarak görülebilir. iOS’un Siri’si Microsoft’un Cortana’sı ne kadar tutulduysa Messenger ile bağlantılı bir şekilde çıkacak olan Facebook M de oldukça tutacak gibi görünüyor.

Facebook M ne işe yarıyor?
Kişisel asistanınız olarak görebileceğiniz Facebook M şu anda ABD’de belli kişiler tarafından test ediliyor. Tüm dünyaya ne zaman sunulacağı, Türkiye’ye ne zaman geleceği belli değil ama geldiği andan itibaren hayatımızı oldukça kolaylaştıracak. Örneğin; akşam güzel bir restaurantta yemek yemek istiyorsunuz fakat bir türlü bulamıyor ve karar veremiyorsunuz. Yazılı veya sesli bir şekilde Facebook M’ye sorduğunuzda size en iyi tavsiyeleri verecektir. Ayrıca GPS servisini kullanarak size en yakın lokantaları bulacak, buralarda rezerv yapma işlemine kadar yardımcı olacaktır. Gelecekte evlerimizde robotların hizmet edeceğini söylediklerinde çok da fazla itibar etmesek de o dönemler artık yavaş yavaş geliyor. Bir işi yapmak için çok fazla uğraşmayacak, istediğimiz şeylere kolay bir şekilde ulaşabileceğiz.

Tam bir iş bitirici olarak hizmet yapacak olan M uygulaması Messenger üzerinden çalışacağı için hemen hemen tüm Android telefonlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. iOS ve Microsoft için üretilmiş olan kişisel asistanlar cihaz içerisinde çalıştığı için gerekli yanıtı sınırlı bir şekilde verebilirken, Facebook M internet tabanlı ve yazılım içerisinde yer alacağı için size yönelik en iyi cevapları oluşturacaktır.

Uygulama içerisinden çıkmadan birçok işlemi de tamamlayabileceksiniz. Örneğin bedeninize uygun bir elbise bulduğunuzda o elbiseyle ilgili her türlü detayı görüntüledikten sonra yine aynı pencere içerisinden ödeme işlemlerine geçebileceksiniz. Bu da internette geçirdiğiniz zamanı azaltarak kendinize daha fazla vakit ayırmanıza yardımcı olacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yeni Haberler

Yukarı