Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Yaz Makyajı Nasıl Olmalıdır

Genel

23 Temmuz 2018 Pazartesi 17:35:29

Son Güncelleme: 23/07/2018 17:36:53

Yaz Makyajı Nasıl Olmalıdır

Yaz makyajı, eğer yüz pudrasıyla birlikte zengin fondöten içeriyorsa, sık sık şakaklarınızdan aşağı doğru erir. Ancak bu en azından güneş ısısının altında iyi bir makyaja sahip olabileceğimiz anlamına gelmiyor. Yaz mevsiminde hem güzelliğinizi hemde çekiciliğinizi koruyabilmeniz için bazı kurallara uymanız gerekiyor.

Ama Laura Mercier’daki makyaj artisti Sloan Winters’dan tavsiyeleri, yaz makyajınızdan parıldayan bir güneş tutulması bile yapabileceğiniz yönünde. Siz sadece neyi nasıl kullanacağınızın bilincinde olmalısınız.
Bronzlaştırıcılar : yumuşak bir bronzlaştırıcı fırçası görünür kırışıklıklarınızı kapatabilir. Ama bronzlaştırıcının cilt tonunuzla uyumlu olması gereklidir.

Metalik uyumu : gözlerinize sürülen gümüş rengi tüm yüzünüzü aydınlatır. Maskarayla birleştirerek mükemmel bir uyum sağlayabilirsiniz.

‘Bohemian’ vişneli dudak rengi- bu cila pembe bir allıkla birleştiği zaman mükemmel bir yaz rengi uyumu sağlar.
Güneş yanığını gizleyin : güneş kremini düzenli uygularsanız, makyaj boyunca bir daha uygulamak zorunda kalmazsınız. Cilde nemlendiriciyle uygulayın ve altın rengi bir bronzlaştırıcıyla örtün.
Bu cilayı uygulayın : rujunuzun akmasını önlemek için, Q tipi bir pudra uygulayın ve dudak çizginizi bununla belirginleştirin.

Su geçirmeyen makyajı tercih edin : mümkünse su geçirmeyen bir allık ve cilt tonunuzdan bir ton daha koyu bir ruj kullanınız.

Yaz kızarıklıkları : kremsi bir kapatıcıyla bu kızarıklıkları kapatın ve bölgeye düzgün bir şekilde dağıtın.
Parlatıcı : Doğal bir parlaklık için kullanabileceğiniz kremsi bir parlatıcı kullanınız.

Özetle yaz makyajının amacı cildinize uygun makyajı yaparak doğal ışıltı vermektir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yeni Haberler

Yukarı