Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Sosyal Medyada En Çok Yapılan Yanlışlar

Genel

25 Temmuz 2018 Çarşamba 02:17:02

Son Güncelleme: 25/07/2018 02:22:40

Sosyal Medyada En Çok Yapılan Yanlışlar

Sosyal medyayı kullanış amacımız ve kullanma stilimiz aslında kişiliğimiz hakkında bizlere ipuçları veriyor. Arkadaşlarınızın nasıl kullandıklarını inceleyerek onların psikolojik karakterleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rahat ve hazırcı otomatik Twitter kullanıcıları
Belki de yapılan en sık hatalardan biri de tüm platformların Twitter’a entegre edilmesi olabiliyor. Twitter, ünlülerin en çok bulunduğu insanlar arasındaki iletişimin en yaygın şekilde oluştuğu platformlardan biri fakat rahat ve hazırcı kişiler Facebook, Instagram, Swarm vs. hesaplarını Twitter’a otomatik olarak entegre etmiş durumdalar. Anasayfasında sürekli olarak linkler paylaşıldığını görenler ise bu arkadaşlarından bıkmış, usanmış durumdalar. Eğer takip edilmek, insanlarla daha iyi iletişim kurmak istiyorsanız bu alışkanlıklarınızdan vazgeçin ve Twitter’ı hakkını vererek kullanmaya özen gösterin.

Etiketlere boğulmuş Instagram fotoğrafları
Bir yerde fotoğraf çekildiniz ve bunu Instagram’a yüklemek istiyorsunuz, o halde en sade şekilde ifadeleri ve hashtagleri kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Gereksiz yere kullanılan İngilizce hashtagler, sadece fazladan beğeni almak istediğinizi açıkça ortaya seriyor. Her zaman ilgi odağı olmanıza gerek olmadığını #instalike #insta4like gibi etiketlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Firmaların otomatik olarak DM atması
Ufak veya büyük nasıl bir firma olursanız olun otomatik DM’lerden uzak durun. Sizi takip ettiği için gönderdiğiniz teşekkürler mesajı hiçbir zaman okunmuyor, hatta kaale dahi alınmıyor. Bir kişi zaten sizi takip etmek istediği için araştırmış ve bulmuştur. Sizin o insana otomatik olarak gönderdiğiniz robotik mesajlar o insanda pozitif bir etki yaratmazken, bilinçaltında negatif enerjiler dahi vermenize neden olabilir.

Swarm check-in’lerine yazılar yazmak
Evet, arada sırada check-in’lere yazılar yazabilirsiniz. Fakat bunu gerçekten abartanlar sürekli olarak yazanlar bulunuyor. Bu insanlar kendini olduğundan çok daha mutlu göstermeye çalışsa da başarılı olamıyorlar. Sadeliğin uzun vadede daha çok ilgi gördüğünü unutmamanız gerekiyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yeni Haberler

Yukarı