Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Genel

24 Temmuz 2018 Salı 11:10:08

Son Güncelleme: 24/07/2018 11:18:02

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Alışverişler artık büyük bir değişkenlik yaşadı ve insanlar internet üzerinden işlem yapmaya daha çok güveniyorlar.

Sosyal medya üzerinden satış yapmak
E-ticaret sitesi açıp yüksek maliyetlerde Google optimizasyonu yapmak yerine sosyal medya üzerinden satışlarınızı gerçekleştirerek kar marjınızı daha yüksek seviyelerde tutabilirsiniz. Sosyal medyada bir ürünü satarken satış stratejileri içerisinde kaldığınız sürece mağazanız her zaman iş yapacaktır.

Burada en önemli konu hedef kitlenizi iyi belirlemeniz olacaktır. Eğer hedef kitlenizi iyi belirlediyseniz sadece takipçi satın alma işlemleri yaparak kolay bir şekilde ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Butik elbise satışları yapan bir sosyal mağazanızın olduğunu düşünürsek Facebook ve Instagram üzerinden hedef kitleye rahatlıkla ulaşabileceğinizi düşünüyoruz.

İnternet üzerinden alışveriş yapmanın avantajları

  • Öncelikle bir ürünü almadan önce ince bir analiz yapmak isteyebilirsiniz. İnternet üzerinden ister siteler arasında gezerek isterseniz de karşılaştırma sitelerini kullanarak hangi ürünün nerede en ucuz bir şekilde satıldığını görebilirsiniz. Gerçek hayatta birkaç mağaza gezdikten sonra yılar ve fazla sorgulama yapmadan satın alma işlemini gerçekleştirirsiniz.
  • E-ticaret siteleri ürün sorgulaması yapmadan taksit imkanı sunar. Bir mağazada 20 liralık bir ürün için taksit imkanı sınırlı olurken, e-ticaret sitelerinde böyle bir sınırlama bulunmuyor. 20 TL’yi dahi 10 taksite kadar böldürebiliyor, bir danışmanla muhatap olmak zorunda kalmıyorsunuz.
  • Geniş ürün yelpazesi sayesinde ürün özellikleri açısından çok daha kolay bir şekilde karşılaştırmalar yapabiliyorsunuz. Örnek üzerinden açıklayacak olursak; bir beyaz eşya mağazasına gittiğinizde çok fazla markayla karşılaşmazsınız, o mağazanın anlaşmalı olduğu marka ürünleriyle o mağazayı doldurmuş dolayısıyla da size fazla bir seçenek kalmaz. Fakat e-ticaret sitelerinde böyle bir durum söz konusu değildir. İstediğiniz markadaki ürünleri filtreleyebilir, özellikleri ve fiyatları konusunda karşılaştırmalara gidebilirsiniz.
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yeni Haberler

Yukarı