Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

SEO Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu

Genel

20 Temmuz 2018 Cuma 15:18:44

SEO Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu

Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu günümüzde gittikçe yoğunlaşan ve artık bir danışmandan yardım sonucu hareket edilecek duruma gelmiştir. Peki SEO’nun size, sitenize ne gibi bir faydası olacak diye düşündünüz mü ? Sitenize hit çekmenin en başlı yolu sağlam bir SEO’dur.

Yani sitenizi son 10 yıldır yoğun olan ve gittikçe de yükselen arama motoru sitelerinde üst sıralara taşımaktadır. Sizin siteniz hangi sektöre hitap ediyor ise bu kelime veya kelime öbeklerinde sitenizi yukarı sıralara taşımak kazancınızı arttıracaktır. Aslında tek amaç genel bakıldığında sitenizi en iyi konumda arama motorlarını kayıt ettirebilmektedir. Ancak bunun hak vereceksiniz ki bir çok yolu vardır.

Gittikçe ilginin arttığı SEO, artık bir sektör haline gelmiştir. SEO Danışmanlığı adı ile farklı bir iş kolunun da oluşmasında yol açan faktör, e-ticaret sitelerinde büyük bir rekabeti de beraberinde getirmektedir. Açtığınız bir siteyi sınırlı bir kitleye duyurabilirken, insanların interneti açtıklarında ilk girdiği sitelerde, yani arama motorları sonuçlarında sizin sitenizinde görünmesi büyük bir avantaj olacaktır. Reklamcılığında ağır bastığı konuda, gün gün farklı yollar geliştirilmektedir.

En büyük arama motoru Google’nin hazır yarattığı Webmaster Araçları bölümü de, SEO’ya ilk basamaktır. Bunun yanında yine Google şirketinin geliştirdiği Google Adwords ise büyük bir reklam niteliğindedir. Bir anlaşma dahilinde belirli bir süre boyunca özel bir alanda sitenizin tanıtımı yapılmaktadır ve tahmin edeceksinizdir ki bununda bir bedeli vardır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yeni Haberler

Yukarı