Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Maldivler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bilgi

21 Temmuz 2018 Cumartesi 17:02:36

Son Güncelleme: 21/07/2018 17:05:44

Maldivler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Maldivler mavi ve yeşilin birleştiği Dünya’nın eşsiz güzelliklerine sahip en popüler tatil ve dinlenme yeri olarak biliyoruz.Peki hepsi bu kadar mı ? Gelin hep birlikte Maldivler hakkında bilinmeyenleri sıralayalım.

1)Bu Maldivlere Ne Zaman Yağmur Yağar ?
Maldivler hakkında yanlış bilinenlerden biriside yağmur dönemleridir. Bu konuda çok çeşitli internet sitelerinden çok farklı bilgiler ediniliyor.Peki hangi dönemlerde Maldivlere yağmur yağmakta ? Bunun en gerçekçi cevabı ise Kasım ve Haziran ayları arasında Maldivlere seyahat etmenizde çok büyük olasılıkla bir problem yaşamayacaksınız.

Maldivler’de yağmur yağışının en yoğun olduğu dönemler Temmuz ve Ağustos ayları arasında yaşanmaktadır.Ama gerçekten Maldivler’e gitme çabasındaysanız yılın 12 ayında da rahatlıkla gidebilirsiniz.Çünkü 12 ay boyunca hava denize girmeye elverişlidir.Tropik havası nedeniyle ara ara yağmurlar sizi ıslatabilir fakat bu sizin 1 hafta yada 15 günlük tatilinizi zehir edecek nitelikte olmaz.

2)Maldiv Adalarında Neler Yapılabilir ?

Maldiv adalarında zaman geçirmek için aslında çok fazla bir seçenek olduğu söylenemez.Tabiki ilgi alanlarınıza göre bir çok imkanınız var.Öncelikle tabiki su sporları bulunmakta.Bunlar arasında dalış aktiviteleri, su kayağı ve çeşitli tekne turları başlıcalarıdır.Maldivler adasında en çok önerilen aktivite hiç şüphesiz dalış aktiviteleridir.Özellikle derin dalış yapmak için Maldivler çok profesyonel dalış alanlarına sahiptir.Eğer şnorkel dalış bile bilmiyorsanız Maldivler’de bununla ilgili eğitim alma imkanınız da var.Maldivler adasının muazzam ve göz kamaştırıcı deniz altı dünyası olduğunu hepimiz biliriz, Maldivler’e gidipte su altı dalışı yapmadan dönmeyin.

3)Maldivler’de Nerede Kalınabilir ?

Maldivler otellerinin çok çeşitli, büyük bir yelpazede fiyat aralıkları var.Maldiv otellerinin kaliteleri Türkiye standartlarında 2-4 yıldız diyebileceğimiz standartlardan başlayıp çok çok lüks standartlara kadar çıkmaktadır.Aslında bu tamamen sizin bütçenize bağlı bir konudur.Sonuçta Maldivler’e gidildiğinde her bütçeye uygun ve her zevke uygun oteller mutlak süratle bulunmaktadır.

4)Maldivler Adasına Nasıl Gidebilirim ?

Maldivler’e Türkiye’den direk uçuşlar bulunmamaktadır.Maldivler konum itibariyle zaten Dünyanın birçok yerinden direk uçuş imkanı olmayan bir yer.Bir çok hava yolu firması aktarmalı seferler ile Dünyanın dört bir yerinden insanları Maldivler’e taşıyor.Türkiye’den giderken bizler için en uygun aktarmalar Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehri üzerinden yapılan aktarma ve Abu Dabi şehri üzerinde aktarmalardır.Aktarmalar ile toplam 7-8 saat süren bir yolculuk ile Maldivler’e ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Bilgi

Yeni Haberler

Yukarı