Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Kredi Kartını İptal Etmek

Bilgi

20 Temmuz 2018 Cuma 17:04:35

Kredi Kartını İptal Etmek

Kredi kartı kapatma, kredi kartı almakdan biraz daha karışık bir iş gibi görülmektedir. Kullanılmayan veya kullanmaktan vazgeçilmiş bir kredi kartı iptal ettirmek için her bankanın farklı işlemleri bulunmaktadır. İşlemsel olarak kolay olan ancak Bankaların müşterilerini kaybetmemek için farklı seçenekler sunarak vezgeçirme çabaları olmaktadır.

Bankaların kredi kartını iptal ettirmek, kapattırmak isteyen müşterilere sorular sorarak istatistiksel olarak da sebepleri öğrenmek isterler. Kapatılması isteğinde devam edildiğinde farklı seçenekler ile fırsatlardan bahsedilir.

Kredi kartı bankaların en çok kullandığı, en fazla müşteri bulabildiği ve en fazla kampanya yapabilme seçeneğinin olduğu bir hizmet olarak sayılmaktadır. Bir kredi kartı alındığında uzun yıllar kullanılması ihtimali ile bankalar bu hizmete önem göstermektedirler. Ve böylelikle banka bu verdiği kredi kartı hizmetiyle tek bir müşteriye karşı bir bağlılık sistemi düzenlemiş sayılmaktadır.

Teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte bankaların teknoloji kavramlarını en iyi şekilde kendi sistemlerinde kullanmaları da oldukça artmıştır. Kredi kartları talepleri hatta nakit kredi talepleri de elektronik ortam üzerinden yapmak mümkün haldedir. Akıllı telefonların hayatın vazgeçilmezi haline gelmesiyle bankalarında mobil bankacılık uygulamaları daha aktif hale gelmiştir. Vatandaş evinden çıkmadan kolayca kredi kartı talebinde bulunabilmektedir. Ve kredi kartı başvuruları en hızlı şekilde mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. Gereken sorulara yanıt verildiğinde kredi kartı ve krediler de elektronik ortamda hiçbir vezne işlemi görmeden yapılabilmektedir. Böyle kolaylıklar olduğundan dolayı vatandaş kredi kartı işlemlerini daha fazla kullanmaktadır. Aynı şekilde kredi kartı ile akıllı telefonlar ve internete bağlı olan bir bilgisayar ile alışveriş kolaylığı da sağlandığından kredi kartı kullanımı son yıllarda hızla artmaktadır. Ve bankalar, kredi kartı kullanımı sıklıklarına bakarak en iyi hizmetlerinin müşterilerini kaybetmek istememektedirler. Tüm bu sebeplerden dolayı kredi kartı iptal ettirilmek istenildiğinde ve kapatma işlemlerinde bankalar biraz işlemi uzun tutmaktadır.

Kredi kartını iptal etmek veya kredi kartını kapatmak aslında aynı işlemlerin sonucunda olmaktadır. Fakat bazı durumlarda mesela kullanılan kredi kartı çalındığında veya kaybolduğunda da kredi kartı iptali yapılır tekrar aynı kart sisteminden kart talep edilmektedir. Bu işlemi de akıllı telefonlardan veya internet üzerinden yapmak mümkündür. Fakat elektronik ortamda mutlaka şifreleme ve güvenlil ayarlarına dikkat edilmelidir. Kötü niyetli kişilere karşı banka şifrenizi korumanız gerekmektedir.

Kredi kartını kapatma işleminde, hiç kullanılmamış bir kart hizmeti için akıllı telefonlardan veya internet üzerinden, banka şubelerinden başvuru yapılabilir. Aynı zamanda her bankanın kullanmış olduğu telefon bankacılık hizmetinden faydalanılabilir. Kapatılmak istenen kredi kartı hangi bankaya aitse bankanın sunmuş olduğu telefon numarası ile operatörler aracılığında kart kapatma işlemi yapılabilmektedir. Aynı şekilde banka şubelerinden de kredi kartı iptal dilekçesi yazılarak kart kapatma başvurusunda bulunulabilir. Kapatılmak istenen kredi kartı üzerinde borç buluyorsa bu borçlar tamamen ödendikten sonra kart kapatma işlemi yapılmaktadır.

Genellikle her banka için kapatma ve iptal işlemleri aynı süreçlerde olmaktadır. Kartı iptal talebi hangi kanaldan olursa olsun sebep sorulmaktadır. İptal etme işlemi başladığından itibaren kısa süre içerisinde sonuçlanacaktır. Mobil bankacılıklarda bu işlemde kullanılan kişisel şifreler ve bilgiler güvenlik açısından oldukça önemlidir. Ve kimseyle paylaşılmaması önerilir. Telefon Bankacılığında görüşmelerin kayıt altında olması unutulmamalı ve talep edilen işlemleri anlaşılır şekilde aktarmak gerekmektedir. Mobil bankacılıkta görüşülen müşteri temsilcisine istenilen bilgiler net bir şekilde aktarılmalıdır.Sağlıklı ve güvenli bir iletişim için telefon bankacılığında konunun anlaşılması dikkat edilmesi gerekilenler arasındadır. Bu kurallara uyulduğunda daha hızlı sonuç alınabilir ve ileride yaşanacak yanlış anlaşılma sonucu oluşan problemler de önlenmiş olacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali

Kredi kartı iptali Garanti Bankası’nda banka telefon numaraları aranarak telefon bankacılığı ile yapılabilmektedir. Aynı şekilde dijital bankacılık ve mobil cep bankacılığı sistemlerini kullanarak da kredi kartı kapatma veya iptal etme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Aynı zamanda Garanti Bankası şubelerinden de bizzat kart iptali işlemi yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı İptali

Kredi kartı iptali Yapı Kredi Bankası kart üzerinde borç bulunmaması halinde banka şubelerinden iptal dilekçesi ile yapılabilmektedir. Telefon bankacılığı ile de kart iptal ettirme işlemi kolayca tamamlanmaktadır. Yapı Kredi kart iptal numarası sayesinde telefon bankacılığı oldukça hızlı işlemlerin sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Ak Bank Kredi Kartı İptali

Kredi kartı iptali için Akbank farklı çözümler sunmaktadır.Akbank mobil uygulama aracılığı ile kredi kartını iptal etmek, en kolay yöntemlerden biridir. Hızlı ve aktif bir şekilde sonuçlanan kredi kartı iptalı ile şubeye gitmeden kolayca yapılmaktadır. Akbank mobil şifreleme hizmeti ile birlikte hem güvenli hem de hızlı bir şekilde kredi kartı kapatma işlemi yapılmaktadır. Aynı şekilde Akbank için de şubelerden kredi kartı kapatma işlemi yapılabilir. Kredi kartı iptal dilekçesi ile sonuca ulaşmak mümkün oluduğu gibi aynı zamanda telefon bankacılığı da farklı seçeneklerden biridir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali

Ziraat Bankası kart iptali, Ziraat Bankası telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM’lerden kolayca yapılabilmektedir. Aynı şekilde Ziraat Bankası şubelerinde gidilerek de iptal dilekçesi ile birlikte kredi kartı kapatma veya iptal etme işlemleri yapılmaktadır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Bilgi

Yeni Haberler

Yukarı