Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Günümüzün En Büyük Sorunu Marka Takıntılığı

Genel

22 Temmuz 2018 Pazar 21:49:21

Son Güncelleme: 22/07/2018 21:50:10

Günümüzün En Büyük Sorunu Marka Takıntılığı

Medya tarafından hayatımızda bir çok her yerde karşılaştığımız bir çok marka vardır. Genelde bu marka yoğunluğunun kendimiz için, yani giyim, makyaj, aksesuar, elektronik vs. farklı sektörlerde değiştiğini de rahatça söyleyebiliriz.

Şu sorunun cevabını bulmak bir şeyleri daha çabuk ortaya çıkartabilir. Sebep ne de çok şeye sahip olmak ister insan, neden markalara ihtiyaç duyar? Bunun cevabının ilk önce de kaliteden önce reklamların, medyanın özendirici hareketlerinden kaynaklanıyor olmalı. Dizilerde çıkan ünlülere, konulara özenirken üstlerindeki kıyafetleri de istemek mümkündür.

Daha fazla albenisi olan kıyafetlerin, tabiî ki de bir marka kalitesi de ortaya çıkmaktadır. Şu dönemde markanın şöyle bir ağırlığı oluşuyor ki; marka güveni temsil ediyor, insanın vazgeçilmezleri vardır. İnsanin cinsiyet fark etmezken diğer insanlardan daha yüksek görmesi, özendiği hayatlara birazcıkta olsa ulaştığı anlamına da gelmektedir.

İnsanın her şeye olduğu gibi marka düşkünlüğüne de bir noktadan sonra dur demesi gerekiyor. İpini kaptırdığınız da sonunun olmadığı marka düşkünlüğünün, gençler arasında büyük bir rekabet olduğu gerçeğini de görmemek mümkün değil. Bu konuya nazaran Hürriyet gazetesinin yaptığı bir ankette marka takıntısının sebeplerinde insanlar arasında daha yüksekte yer almak için gerektiği anlaşılıyor.

Marka kıyafetler giymek, lüks mekanlarda eğlenmek, yüksek fiyatlı arabalarla gezmez bundan sadece birkaçı. Bu duruma kendini kaptıranlar, sonucunda üzücü şeylerle karşılaşabiliyorlar. Bu tarz somut kazançların olmadığı takıntılarda, yetkililer psikolojik olarak yardım almayı da tavsiye ediyorlar.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yeni Haberler

Yukarı