Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Dublin’de Dil Eğitimi Almanız İçin 5 Muhteşem Sebep

Bilgi

20 Temmuz 2018 Cuma 22:51:54

Son Güncelleme: 20/07/2018 22:51:38

Dublin’de Dil Eğitimi Almanız İçin 5 Muhteşem Sebep

Dublin, son yılların gittikçe popülerleşen İngilizce dil eğitimi alabilmek için seçkin bir şehirdir. İrlanda’nın başkenti Dublin her açıdan öğrencilere uygun fırsatlar tanıyor. Şimdi Dublin’de dil eğitimi almanız için 5 sebep neler bir göz atalım..

1) Konum olarak ülkemize yakınlığı
Konum olarak Kuzeybatı Avrupa’da bulunan ülke Büyük Britanya adasının komşusudur. İstanbul’dan Dublin’e Türk Hava Yollarının her gün uçuşu bulunur. Uçuş süresi yaklaşık 4 saattir. Bu süre zarfından sonra Dublin Uluslararası Havalimanına inebilirsiniz. Siz oradayken yaşanabilecek herhangi bir istenmeyen durum için geri dönmeniz kolaydır. Ayrıca, uzun süre kalmak için gidecekler de Türkiye’ye tatil için gelip geri dönebilirler.

2) Ülke Para Biriminin Diğerlerine Göre Uygun Olması
İrlanda para birimi olarak EURO kullanır. Dil eğitimi için gidilebilen yine aynı uzaklıktaki İngiltere‘de kullanılan para birimi Sterlin, Euro’dan daha pahalıdır. Okyanus ötesi ülkelerinden Kanada ve Avustralya’nın para birimi TL karşısında daha uygun olmasına rağmen mesafe olarak çok daha fazla uzaktır.

3) Muhteşem Doğa, Muhteşem İnsanlar
Yeşili, parkları, ormanları, doğa yürüyüşlerini kısacası doğa ile iç içe olmayı seviyorsanız burası sizin için cennet gibi bir yer. Yeşilin 40 tonu olarak adlandırılan bu yer, havaalanına indiğiniz anda sizi muhteşem doğası ile sizi kucaklar. Tabi, bu muhteşem yeşilliğin bir bedeli var o da yağmur! Dublin sık sık yağmur alan ve havası çoğu zaman bulutlu bir şehirdir. Fakat, çokta umurunuzda olmasın çünkü; sıcak kalpli, yardımsever ve eğlenceli İrlandalılar size bunu unutturacaktır.

4) Avrupa’ya Yakınlık
Dublin’ uzun süre kalmak için gidiyorsanız Avrupa Vizenizi hazır bulundurun. Avrupa’nın bir çok başkentine yakınlığı bulunan Dublin’den; İngiltere, İzlanda, Fransa, Hollanda, İspanya gibi bir çok şehre gitmek oldukça kolaydır.

5) Kültür, Sanat, Tarih ve Eğlencenin Başkenti
Eğer kültürü, sanatı ve müziği seviyorsanız İrlandalı edebiyatçıların romanlarını okurken aldığınız hazzı Dublin sokaklarında dolaşırken romanlarda okuduğunuz her şeyi canlı bir şekilde hissedebilirsiniz. Dünya’nın en ünlü şair, yazar, müzisyen ve edebiyatçılarının doğduğu topraklarda dolaşmak muhteşem bir his olacaktır. Şehir merkezinde bulunan Temple Bar bölgesinde sabahlara kadar eğlenip şarkılar söyleyebilirsiniz. Ayrıca, şehirde bulunan bir çok gece kulübü haftanın 4 günü açıktır ve öğrenciler için özel partiler düzenlenir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Bilgi

Yeni Haberler

Yukarı