Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Bilgi

21 Temmuz 2018 Cumartesi 17:05:05

Son Güncelleme: 21/07/2018 17:05:24

Disneyland

Paris’te bulunan disneyland, her yaştan insanın eğlenebileceği bir cennet diyarıdır. Dünyanın birçok şehrinde şubesi bulunan eğlence merkezinin turistler üstünde ayrı bir önemi vardır. Tam adı Disneyland Resort Paris olan park birçok bölüme yer veriyor. Disneyland’ın içinde ayrıca 7 farklı otel bulunmaktadır.

Dünyanın en ünlü eğlence merkezlerinden olan ve her yıl milyonlarca turistin akınına uğrayan park, 2 bin hektarlık bir alana sahiptir. Eğer paris’e uğradıysanız ve az bir zamanınız yoksa en az bir-iki gününüzü çocuklarınızla birlikte burada keyifli ve hoş vakit geçirebilirsiniz. Özellikle Noel ve Yeni yıl kutlamalarında aşırı ilgiye maruz kalan mekan birbirinden muhteşem gösterilere sahne oluyor. Hafta sonları en kalabalık olduğu günler olmak üzere saat 09. 00 ve 23. 00 saatleri arasında aktiftir.

Disneyland’a ulaşım konusunda pek zorlanacağınızı sanmıyoruz. Paris şehir merkezinden 30 km uzakta olan parka turlarla ya da bireysel olarak gidebilmeniz mümkündür. Ulaşım için araç seçimi olarak disneyland parkına en kısa sürede gitmek için RER adlı raylı sistemi kullanabilirsiniz. RER A Hattı ile 35 dakikada Disneyland’a ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatları ise tek yön 9 euro olmakla birlikte gidiş-geliş toplamda 20 euro’yu buluyor. Bunun dışında şehir merkezinde değilde havaalanından inip direkt oraya gitmek istiyorsanız VEA SHUTTLE adı verilen havaalanından kalkan otobüslere binebilirsiniz. Tabii süre olarak daha uzun olsa da disney için çekilir. Şimdi gelelim disneyland’ın bölümlerine 5 Bölümden oluşan parkın birinci bölümü Main Street USA adı verilen bölümdür. Bu bölümde hayali bir amerika canlandırılmaktadır. Ayrıca hediye almak içinde bir çok yer bi bulabilirsiniz bunlardan biri Emporium’dur.

Bir diğer bölüm olan Frontlerland‘a ise Amerikan Vahşi batısı işlenmiştir. Thunder Mesa teknesi ve Big Thunder Mountain en ilgi çekici yerlerdendir Adventureland, Indiana jones sevenlere bu bölüm görsel bir şölen sunuyor. Yer altı hapishaneleri ve kalyonları görebileceğiniz bu muazzam mekanda çocuklarınız içinde Pirates beach ile Enchanted adı verilen eğlence yerleri de bulunuyor. Fantasyland ile Discoveryland‘da geriye kalmış iki bölümdür. Bu bölümlerde de unutamayacağınız vakitler geçirebilirsiniz. Disneyland’a bir günlük otopark ve giriş için yetişkinlerden yaklaşık olarak 60 euro gibi cüzi bir rakam alınıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Bilgi

Yeni Haberler

Yukarı