Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Devlet Çiftçi Desteği nedir? Nasıl Alınır 2019

Nedir

19 Ocak 2019 Cumartesi 12:46:23

Devlet Çiftçi Desteği nedir? Nasıl Alınır 2019

2019 yılında çiftçiye destek veren devlet yardımları çiftçilere rahat bir nefes aldırarak ülkenin üretimine ve ekonomisine son derece olumlu etkiler yapmıştır.

Bu destekler sayesinde ülkenin dışarıya olan bağımlılığın, içeride yerli üretim yapılarak azaltılması istenmiş, üretimde rol oynayan çiftçilerin, finansal sıkıntılarını gidererek onların işinin kolaylaştırılması, çiftçilik uygulamalarında üretimin verimli bir şekilde yapılması amaçlanmıştır. Bu doğrultularda amacın gerçekleştirilebilmesi için hibe destekleri gibi destek programları, projeler, genç çiftçileri düşünen paketler gibi farklı profillere özel olarak uygulanabilecek avantajlı destekler hayat bulmuştur. Bizde bu yazımızda sizlere bu desteklerin neler olduğundan, nasıl başvuru yapılabileceğinden ve çok daha fazlasından bahsederek, bu konuda sizi bilgilendireceğiz. Öyleyse bahsedilen bu hayvancılık hibe destekleri 2019 hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Devlet Çiftçilere Ne gibi Yardımlarda Bulunur?

Size son zamanlarda adından sıkça bahsedilen devlet destekleri 2019’nden bahsetmek isteriz. Bu desteklerden bazıları KOSGEB’in yeni iş yeri açma kredisi, TUBİTAK’ın 150 bin Lira değerinde olan işyeri proje desteği, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kırsal kesimlerde kendi işini kurmak isteyen özellikle gençlere hitap eden GTHB geri ödemesi olmayan 30 bin TL değerinde verdiği girişimcilik hibesi gibi destekler devlet destekli projelerden yalnızca bir kaçıdır.

GTHB’nin Verdiği Geri Ödemesi Olmayan 30 Bin TL Değerinde Girişimcilik Hibesi!

Genç çiftçi olarak da bilinen bu destek ile Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kırsal kesimlerde kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara destek oluyor. Bu desteği de en fazla 30 bin TL tutarında. Bu destekten faydalanmak için ilk şart 18 ile 41 yaş aralığında olmak. Başvurunun kabul alabilmesi için bir diğer şart da, başvuracak olan kişinin başka bir işle uğraşmıyor olması. Örneğin hem çoktan bir işiniz var ve orada çalışıyorsanız, aynı zamanda bu krediden faydalanamazsınız. Eğer evli iseniz, eşinizin de hiçbir işte çalışmıyor olması şartı konuluyor. Örnek vermek gerekirse, siz girişimcilik faaliyetlerinde bulunmak istediğiniz için mevcut işinizi bıraktıysanız bile, eşiniz bir işte çalışıyorsa, başvurunuz onay almayacaktır. Bu destek paketi genellikle şehir hayatı içerisinde dükkan, market, ya da herhangi bir işletme açmak istemeyen, köyüne dönüp, köyde üretim yapmak isteyen, tarımla ve hayvancılık gibi sektörlerde faaliyet göstermek isteyen, yaşı göreceli olarak genç bireyler için öneriliyor.

Ziraat Bankası Girişimcilere Ne gibi Destekler Yapıyor?

Çiftçilerin her zaman yanında olan devlet bankası Ziraat Bank üretim yaparak, ülkenin ekonomisine katkı sağlayan çiftçiler için detaylı destek paketleri ile destekler yapıyor.

Hayvancılık ve su ürünleri kredilerinde; hayvansal üretim kredileri ve su ürünleri kredileri.

Bitkisel üretim kredilerinde; mekanizasyon kredileri altında toplanacak olan tarımsal mekanizasyon kredileri, küçük ekipman kredileri, modern basınçlı sulama kredileri, tarım ile uğraşan çiftçilerin avantajlarından faydalanması için özel olarak hazırlanmış Bankkart Başak, ve diğer krediler başlığı altında toplanan; Elektronik ürün senedi karşılığı kredi, lisanslı depoculuk yatırımları, yapılandırma uygulamaları, organik tarım kredileri, sözleşmeli üretim kredileri, hasat ve pazarlama kredileri, arazi alım kredileri, IPARD programı kapsamında kullanılması uygun görülen krediler,

Ve bütün bu kredilere ilaveten, hizmetler başlığı altında toplanacak olan; destekleme ödemeleri, geleneksel tarım sigortaları, aracılık hizmetleri, devlet destekli tarım sigortaları gibi krediler, hizmetler, destekler ve kartlar mevcut.

Bu geniş kapsamlı fırsatlardan faydalanmak isteyen çiftçi vatandaşlar bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra, ana sayfadan girişimci sekmesine tıklayarak, tarım sektörü yazan alt başlığı seçmelidir. Böylece konu hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Nedir

Yeni Haberler

Yukarı