Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

Alibaba Alipay Nedir?

Nedir

19 Temmuz 2018 Perşembe 19:33:30

Alibaba Alipay Nedir?

Mao Zedung’un dönemi (1950 – 1970) kooperatif sağlık birimleri Çin’de kırsal nüfusa temel sağlık hizmeti sunmuştur. 2000 yılından sonra Çin ekonomisindeki büyük gelişme sağlık hizmetlerine çok fazla yansıyamamıştı.

Halkın ihtiyaçları tam anlamıyla karşılanamıyordu. Hükümet bu sorunları ortadan kaldırma amacıyla iyileştirme çalışmalarına gitmeye karar verdi fakat bu çalışmaların da bitiş tarihi tahmini olarak 2020 idi. Hastane çalışanları ve hastalar arasında yaşanan sağlık ödemesi sorunları Alipay tarafından geliştirilen online ödeme sistemi sayesinde büyük bir oranda çözüme ulaşıldı. Aynı zamanda Alipay mobil uygulaması sayesinde de hastaneden online randevu alınabilir hale geldi. Bu sayede hastanelerdeki yoğunlukta da büyük bir oranda düşüş yaşandı.

Mayıs 2014 itibariyle “Geleceğin Hastanesi” projesi duyuruldu. Bu projede Alipay online ödeme sistemi kullanılarak kapsamlı mobil tıbbi bakım ve sağlık yönetimi platformu oluşturmak amaçlanmıştır. Teknoloji tabanlı platform üzerinden, Alipay kullanıcılarının konsültasyon için hastanelerle iletişimini sağlar. Bu sistem üzerinden kullanıcı ödemesini gerçekleştirebilir, aynı zamanda geri bildirimde de bulunabilir. Projenin potansiyelini gören birçok uluslararası ve bölgesel hastane Alipay’e desteklerini bildirmiştir.

Geleceğin hastanesi projesi hastane faaliyetlerinin verimliliğini artıran, tıbbi kaynakların optimizasyonunu sağlayan mobil bir projedir. Kurulan sistem sayesinde sağlık kuruluşlarının Alipay ödeme sistemine, bulut bilgi işlem merkezine ve büyük veri platformlarına erişimleri sağlandı.

Alipay sayesinde hastalar doktorlarla randevularını online olarak yapabiliyor, ödemelerini de yine aynı sistem üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Doktor açıklamaları da hasta tarafından online olarak görüntülenebiliyor. Bu sistem sayesinde hastanelerdeki uzun kuyruklar sona erdi. Bu mobil uygulamalar her ne kadar hastane kullanımının optimizasyonunu sağlasa da hasta bakımının pahalı olmasına ve sağlık hizmetlerine olan erişimin kısıtlı olmasını engelleyemiyordu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Nedir

Yeni Haberler

Yukarı