Bizimle iletişime geç
Bilgi Aktüel

Bilgi Aktüel

2019 Kadınların Süt izni ne kadar? Memur Çalışan kadınların süt izni

Gebelik - Anne - Çocuk

4 Ocak 2019 Cuma 22:04:09

2019 Kadınların Süt izni ne kadar? Memur Çalışan kadınların süt izni

2019 Kadınların süt izni ne kadar? Süt izni almak isteyen kadınlar, yeni bebek sahibi oldukdan sonra yasal bir hak olarak tanınan süt izni 2019 kaç gün? Bebeğin sağlığı için anne sütü alması gerektiği için uzmanlar tarafından sürekli dile getirilen Süt izni 2019 yılında kaç gün?

Çalışan annelerin bebekleriyle ilgilenebileceği bol bir zaman dilimine ihtiaç vardır. Bu sebeple devlet tarafından yapılan düzenlemerle birlikte çalışan anneler için bebekleri bir yaşına gelene kadar sütle beslenmeli ve buna çalışan karışamamalı.

Çalışan Annelere Doğum izni, Doğum parası, süt parası ve Süt izni veriliyor

Devlet desteği adı altında çalışan anneler bir çok imkandan faydalanmaktadır. İş hayatından uzak kalmadan çocuklara vakit ayırabilmektedirler. Bunun için en hızlı alabileceği izinler arasında süt parası, süt izni, bez yardımı, doğum parası ve doğum izni devlet desteği verilen ürünlerdir. Peki Süt İzni süresi 2019 ne kadar?

Süt İzni ne kadar? Kaç saat? 2019

Süt izni anne doğum yaptıkdan hemen sonra en doğal haklardan biridir. Bebek 1 yaşına gelene kadar süt izni alabilir ve günlük 1,5 saat işten çıkabilmektedir. Günlük 1,5 saatlik izni 3’e ve 5’e bölmek anneye bağlıdır. Çalışan anne için verilen süt izni, maaşında herhangi bir düşüşe sebep vermemektedir. Memurlar için süt izni 2019 yılında ilk 3 saat ve son 6 ay 1,5 saat olarak veriliyor. Ancak doğum izni bittikden sonra 1 yıl izin hakkı kullanamazlar.

Kanunlara göre annelik izni 16 hafta olarak verilmiştir. Bu haklardan doğum öncesi 8 hafta ve doğum sonrası 8 hafta olarak bölünmüştür. Anne olmadan 2 ay önce ve anne oldukdan 2 ay sonra bebeğinizle vakit geçirebilirsiniz.

Süt izni 2019 tüm anneler tarafından çalışma saatlerinde kullanılmaktadır ve herhangi bir maaş kesintisi olmamaktadır.

Süt izni 2019 istenilen saat seçilebilir. Süt izinleri iş kanununa göre annelere devletin sağladığı bir haktır. Herhangi bir işverenin jesti olarak düşünülmemesi gerekir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gebelik - Anne - Çocuk

 • Gebelik - Anne - Çocuk

  Doğum Yardım Parası başvuru formu gerekli evraklar

  ← yazdı

  Doğum yapan kadınlara yardım parası ödenmesi, yalnızca çalışan kadınlara SGK tarafından ödenen doğum parası ile sıkça...

 • Gebelik - Anne - Çocuk

  SSK Doğum Parası Başvurusu 2019

  ← yazdı

  SSK doğum parası için başvuru yapmak, SSK güvencesinde çalışan ve doğum yapan kadınların yasalar kapsamında hakkıdır....

 • Gebelik - Anne - Çocuk

  Doğum Borçlanması 2019

  ← yazdı

  Doğum borçlanması 2019 yılı itibariyle, şartlar ve ücretler olarak değişiklik göstermiştir. Doğum borçlanması; Kadınların çalışamadıkları dönemleri,...

 • Gebelik - Anne - Çocuk

  Hamilelerin Yememesi Gereken Besinler

  ← yazdı

  Hamilelikte neredeyse her şeye çok dikkat edilmeli, yep yeni bir hayat düzenine başalnması gerekmektedir . Dikkat...

Yeni Haberler

Yukarı